|
Hamarosan nyit a gyógyfürdő
A Csongrád Megyei Önkormányzat Területi Kórház által üzemeltetett gyógyfürdő (Ady E. u. 44.) felújítási munkái befejeződtek. 2004. december 7-én megtörtént a fürdő műszaki átadása és 2005. január 3-ától újra várja a pihenni és gyógyulni vágyókat.
Szentes és vidéke Magyarország legnagyobb hévíz-feltáró tevékenységének színtere és Európa legsűrűbb geotermikus mezője, közigazgatási területén összesen 32 termálkút üzemel. A kiemelt termálvizek alkáli hidrogén-karbonátos ásványvizek, jelentős fluoridion és metakovasav tartalommal rendelkeznek. A török fürdő hangulatú Termál Gyógyfürdőnek a város első, 1957-ben fúrt, 1735 méter mély kútja biztosítja a vizet, amely 71oC hőmérsékletű. A fürdő befogadóképessége 350 fő. Nyitott udvari gyógymedencéje mellett további 5 fedett medence található. Az 1962-ben épült fürdő átadása óta nem volt komolyabb felújítás, azonban a modern igények és a növekvő vendég- és beteglétszám miatt ez mára időszerűvé vált. Ebben az évben teljes körű rekonstrukció valósult meg. A felújítás után a térség egyik legmodernebb ilyen típusú létesítményévé válik. Az épület tetőterének beépítésével több, mint 500 négyzetméter hasznos alapterületet nyert az intézmény.
2004. májusától vették át a területet a munkások és december 7-ével vissza is adták az épületet az ott dolgozóknak. A beruházás keretében egy 12 ágyas nappali szanatórium alakítottak ki, valamint belső modernizálásra is sor került: megvalósult a klimatizálás, a mozgáskorlátozottak közlekedési feltételéi javultak, korszerűsítették a meglévő fűtési és energetikai rendszert. Megtörtént a kupolában lévő medencék vízgépészeti felújítása, a medencék vízhidraulikai kialakítása, vízvezetékek cseréje, a burkolólapok pótlása.
Jelen... múlt ...
A gyógyfürdő felújítását két nyertes pályázat az Önkormányzat és a tulajdonos közös finanszírozása tette lehetővé. A pályázatok közül a kisebb összegű a korszerűsítési program, a meglévő medencék, néhány gépészeti rendszer korszerűsítését fedezte. A Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Tanácsnál nyert 87,5 millió forint (70 millió forintos állami erő és 17,5 millió forint önkormányzati erő társul) jelentős fejlesztést eredményezett.
A 12 ágyas nappali szanatórium berendezései 2005. januárjában érkeznek meg!
A teljes gyógyászati rendszert felújították, korszerűsítették, valamint az épület tetőterében kerültek elhelyezésre a személyzeti helyiségek, valamint kialakítottak egy 12 ágyas nappali szanatóriumot, illetve csoportos és egyéni tornatermet is. A szanatóriumban a betegek kúraszerű rehabilitációs kezelésénél biztosított a pihenési idő, amellyel hatékonyabb a kezelés, ezáltal pedig a gyógyulási idő is rövidebbé válik.
A gyógyászati eszközök cseréje és fejlesztése során: Unbescheiden Combi gyógyászati kád (automatikus masszázs, elektrogalván), Unbescheiden Kombinált kád (masszázs, elektrogalván) széndioxid-kezeléses kombinált gyógyászati kád került beszerzésre.
A városban olyan híresztelések láttak napvilágot miszerint egy helyi vállalat vezetője megvásárolta a melegfürdőt. Ez a hír csak kósza pletyka, mert a fenntartó által felvett pénzügyi hitel szerződése nem csak az eladást, hanem a bérbeadást is kizárja. Tehát a gyógyfürdő továbbra is a kórház fenntartása alatt marad, és a gyógyászati részleget döntően orvosi beutalóval lehet majd felkeresni.
Sajnos téves és hiányos információk láttak napvilágot a belépőjegyek árával kapcsolatban, de mára már eldöntődött a fürdő szolgáltatási ártáblázata. A Csongrád megyei Közgyűlés legutóbbi ülésén elfogadott díjak az alábbiak, melyek 2005. június 30-ig érvényesek.
Érvényes 2005. június 30-ig.
Szentes, 2004. 12. 28.
|