|
Újra megnyitotta kapuját a gyógyfürdő
A Csongrád Megyei Önkormányzat Területi Kórház által üzemeltetett gyógyfürdő (Ady E. u. 44.) felújítási munkái befejeződtek. 2004. december 7-én megtörtént a fürdő műszaki átadása és 2005. január 3-ától újra várja a pihenni és gyógyulni vágyókat.
Negyven esztendővel ezelőtt, mint tisztasági fürdő nyitotta meg kapuit a ma már átminősült gyógyfürdő. Ezalatt az idő alatt komolyabb beruházás, de még felújítás sem történ. Idáig. Most viszont a fenntartó és a város közös összefogásából közel 120 millió forintos felújításra, modernizálásra és bővítésre nyílt lehetőség.
A fürdő ünnepélyes megnyitóján Szirbik Imre polgármester kiemelte, hogy ha a Fürdőszövetség 2005. évi naptárját megnézzük akkor a január hónapnál Szentes fürdőinek a képeit láthatjuk, ez is azt jelenti, hogy nem csak a város életében jelentős ez a megújulás, ha a szövetség életében is.
A beruházás keretében a tetőtér beépítésével egy 12 ágyas nappali szanatóriumot alakítottak ki, valamint belső modernizálásra is sor került: megvalósult a klimatizálás, a mozgáskorlátozottak közlekedési feltételéi javultak, korszerűsítették a meglévő fűtési és energetikai rendszert. Az új nappali szanatórium csak tavasztól fogadja a betegeket, mert az egészségbiztosító pénztár előírásai szerint még az intézménynek át kell esni egy akreditációs folyamaton. A Dunától keletre eső területen egyébiránt csak Szentesen létesült nappali szanatórium.
A gyógyfürdő felújítását két nyertes pályázat az Önkormányzat és a tulajdonos közös finanszírozása tette lehetővé. A pályázatok közül a kisebb összegű a korszerűsítési program, a meglévő medencék, néhány gépészeti rendszer korszerűsítését fedezte. A Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Tanácsnál nyert 87,5 millió forint (70 millió forintos állami erő és 17,5 millió forint önkormányzati erő társul) jelentős fejlesztést eredményezett.
A teljes gyógyászati rendszert felújították, korszerűsítették, valamint az épület tetőterében kerültek elhelyezésre a személyzeti helyiségek, valamint kialakítottak egy 12 ágyas nappali szanatóriumot, illetve csoportos és egyéni tornatermet is. A szanatóriumban a betegek kúraszerű rehabilitációs kezelésénél biztosított a pihenési idő, amellyel hatékonyabb a kezelés, ezáltal pedig a gyógyulási idő is rövidebbé válik.
A gyógyászati eszközök cseréje és fejlesztése során: Unbescheiden Combi gyógyászati kád (automatikus masszázs, elektrogalván), Unbescheiden Kombinált kád (masszázs, elektrogalván) széndioxid-kezeléses kombinált gyógyászati kád került beszerzésre.
Mindenkit vár a szentesi gyógyfürdő! Szentes, 2005. 01. 05. |