|
Sankt Augustin és Szentes
Szentes tíz esztendeje ápol testvérvárosi kapcsolatot a németországi Sankt Augustinnal. A két város - Sankt Augustin és Szentes - ezt a kapcsolatot ez év májusában már itt Szentesen megpecsételték, és az elmúlt napokban mindez megtörtén Németországban, Sankt Augustinban is.
A testvérvárosi kapcsolatot szentesítő dokumentum aláírására 40 fős delegáció utazott, akik között a képviselőtestület tagjai, a polgármesteri hivatal vezető szakemberei valamint a magyar-német baráti társaság tagjai voltak.
A kiérkezés napján már kezdetét vette a nemzetközi ünnepségsorozat, mert a Sankt Augustini Városháza előtt található téren (Rathausplatz) Szirbik Imre polgármester és Klaus Schumacher polgármesterek leleplezték azt a táblát mely hírül adja, hogy Sankt Agustin két testvérvárosi kapcsolata mellett (agliai Grantham, izraeli Mewasseret Zion) Szentessel is együttműködési megállapodást köt.
Az aláírási ceremónia nagyon szép környezetben a Birlinghoven kastélyban volt, ahol előre felhívták a vendégek figyelmét, hogy a kastély műemlék parkettájának védelme miatt a hölgyek tartózkodjanak a tűsarkú cipőtől.
Gyönyörű, festményekkel teli nagyterem várta a vendégeket az ünnepélyes aláírásra, mely Klaus Schumacher köszöntő és megnyitóbeszédével kezdődött. Az ünnepség három nyelven zajlott, mert erre az alkalomra Sankt Augustin város meghívta eddigi testvérvárosait is. |
|
Szirbik Imre Szentes város polgármestere ünnepi beszédében elmondta, hogy ez a kapcsolat sok embernek sok munkájának gyümölcse. A testvérvárosi kapcsolat akkor tud magasabb szintre emelkedni, ha nem csak intézmények tartják egymással a kapcsolatot, hanem az ott élő és dolgozó emberek is. Az elmúlt esztendőben Magyarország csatlakozott az Európai Unióhoz, és ez a csatlakozás 2007-be jelent sokat majd számunkra, mert akkor a magyarországi, a szlovákiai és a romániai magyarság egy közösségben „határok nélkül” fog élni. Ezt a mondatot a Németországban élő Ötvös Dániel érzelemi kitörés nélkül nem tudta lefordítani, és megkönnyezte más kint élő magyarokkal egyetemben. Az ünnepség kulturális részében fellépett a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola fúvósegyüttese és a Szegvári Dobbantó Néptánccsoport három párosa. Az aláírási ceremónián ott volt dr. Király Attila követúr a bonni magyar konzulátus vezetője, aki elmondta, hogy ez a szerződés új ösztönzésekkel szolgál a kapcsolatok emberi dimenziói és kulturális sokszínűsége számára. A közel három órás ünnepség végén következett a testvérvárosi együttműködési megállapodás aláírása, melyet Klaus Schumacher Sankt Augustin polgármestere és Szirbik Imre Szentes város polgármestere látott el kézjegyével és ezzel pontot tettek a kapcsolat szentesítésére.
Szentes, 2005. 09. 29.
|
||